Skip to content
#1 Whisky, Wine & Spirits Online Store in Singapore, with Retail Shop / Bar. More than 50,000 5-Star reviews. Visit our SingPost Centre Shop / Bar to try before buying. Same Day Self Collection and Fast islandwide Delivery available.
#1 Whisky, Wine & Spirits Online Store in Singapore, with Retail Shop / Bar. More than 50,000 5-Star reviews. Visit our SingPost Centre Shop / Bar to try before buying. Same Day Self Collection and Fast islandwide Delivery available.

Speyside Scotch Whisky

Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie 9 Year Old 2014 Oloroso Sherry Series Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48% with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

9 Year OldOlorosoSherry Cask Finish Subjected to extensive ageing without a ‘flor’ yeast layer, Oloroso, which roughly translates to ‘fragrant’, is...

View full details
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml
Original price $252.00 - Original price $252.00
Original price
$252.00
$252.00 - $252.00
Current price $252.00

The Macallan Harmony Collection Phoenix Honey Orchid Tea Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43.9% 70cl with Gift Box

The Macallan
Only 2 left!

This whisky is inspired by JING's Phoenix Honey Orchid, a complex tea with lush dessert wine aromas and exotic fruit notes.  Predominantly matured ...

View full details
Original price $252.00 - Original price $252.00
Original price
$252.00
$252.00 - $252.00
Current price $252.00
Original price $345.00
Original price $345.00 - Original price $345.00
Original price $345.00
Current price $250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00

Tamdhu Batch 8 ABV 55.8% 700ml

Tamdhu
in stock

Batch Strength No. 008 encapsulates their unwavering commitment to crafting exclusively sherry-matured whisky, presenting a captivating deep natura...

View full details
Original price $345.00
Original price $345.00 - Original price $345.00
Original price $345.00
Current price $250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00
Save 28% Save %
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $127.99
$127.99 - $127.99
Current price $127.99

Aberlour 14 Year Old Double Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 700ml

Aberlour
Only 2 left!

This 14-year-old Speyside comes courtesy of the Aberlour Distillery. The maturation took place in a combination of Oloroso sherry and first-fill Am...

View full details
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $127.99
$127.99 - $127.99
Current price $127.99
Save 37% Save %
Original price $131.99
Original price $131.99 - Original price $131.99
Original price $131.99
Current price $100.99
$100.99 - $100.99
Current price $100.99

Glenfiddich 21 Year Old Reserva Rum Cask Finish Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 43.2% 200ml (Bottle Label may not in good condition)

Glenfiddich
in stock

Take Note- Bottle Label may not in good conditionPatiently matured for 21 years on-site at our Distillery, our 21 Year Old 20cl is an exquisite, tr...

View full details
Original price $131.99
Original price $131.99 - Original price $131.99
Original price $131.99
Current price $100.99
$100.99 - $100.99
Current price $100.99
Save 23% Save %
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $146.99
$146.99 - $146.99
Current price $146.99

Mortlach 14 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky 70cl

Mortlach
Only 1 left!

DESCRIPTION This Mortlach 14 Year Old has been nicknamed Alexander's Way in honour of the distillery's former owner, Alexander Cowie. Thanks to Ale...

View full details
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $146.99
$146.99 - $146.99
Current price $146.99
Save 18% Save %
Original price $303.99
Original price $303.99 - Original price $303.99
Original price $303.99
Current price $288.99
$288.99 - $288.99
Current price $288.99

Glenfarclas 21 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl

Glenfarclas
Only 1 left!

DESCRIPTION Glenfarclas 21 Years Old whisky, A heavily sherried 21 year old from the Glenfarclas distillery. This offers loads of depth, a really ...

View full details
Original price $303.99
Original price $303.99 - Original price $303.99
Original price $303.99
Current price $288.99
$288.99 - $288.99
Current price $288.99
Save 5% Save %
Original price $330.00 - Original price $330.00
Original price $330.00
$330.00
$330.00 - $330.00
Current price $330.00
700.0ml | $471.43 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie Sinteis Part I: 2014 Chinquapin & PX Cask Matured ABV 57.8% 700ml with Gift Box

The GlenAllachie
Only 4 left!

‘Sinteis’ (pronounced sin-teesh) meaning ‘synthesis’ in Scottish Gaelic, embodies our cask creativity as we merge two bold yet complementary wood t...

View full details
Original price $330.00 - Original price $330.00
Original price $330.00
$330.00
$330.00 - $330.00
Current price $330.00
700.0ml | $471.43 / 1000ml
Original price $598.00 - Original price $598.00
Original price
$598.00
$598.00 - $598.00
Current price $598.00

The Macallan 18 Year Old Sherry Oak Collection - 2025 Release Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

The epitome of The Macallan excellence and mastery in whisky making. This spirit is carefully matured for a minimum of 18 years in predominantly sh...

View full details
Original price $598.00 - Original price $598.00
Original price
$598.00
$598.00 - $598.00
Current price $598.00
Original price $665.00 - Original price $665.00
Original price
$665.00
$665.00 - $665.00
Current price $665.00

The Macallan 18 Year Old Sherry Oak - 2024 Annual Release Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

The Macallan Sherry Oak 18 Years Old, 2024 Release forms part of our Sherry Oak Collection which features a series of single malt whiskies matured ...

View full details
Original price $665.00 - Original price $665.00
Original price
$665.00
$665.00 - $665.00
Current price $665.00
Original price $196.99 - Original price $196.99
Original price
$196.99
$196.99 - $196.99
Current price $196.99

Roseisle 12 Year Old THE ORIGAMI KITE Special Release 2023 Single Malt Scotch Whisky ABV 56.5% 700ml

Roseisle
Only 5 left!

Dark molasses smoothly sails as sticky stewed fruits and vanilla cream emerge for a soaring expression. First fill ex-bourbon and refill casks. The...

View full details
Original price $196.99 - Original price $196.99
Original price
$196.99
$196.99 - $196.99
Current price $196.99
Original price $118.00
Original price $118.00 - Original price $118.00
Original price $118.00
Current price $99.00
$99.00 - $99.00
Current price $99.00

The BenRiach The Smoky Ten Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 700ml with Gift Box

The BenRiach
Only 1 left!

Benriach The Smoky Ten has been crafted from a combination of unpeated and peated spirit and three cask matured for at least ten years in a combin...

View full details
Original price $118.00
Original price $118.00 - Original price $118.00
Original price $118.00
Current price $99.00
$99.00 - $99.00
Current price $99.00
Save 16% Save %
Original price $1,025.00 - Original price $1,025.00
Original price
$1,025.00
$1,025.00 - $1,025.00
Current price $1,025.00

The Macallan 18 Year Old Sherry Oak - 2020 Annual Release Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

If you have never tried a single malt Scotch whisky, Macallan 18 Year Old Sherry Oak is a great way to start. If youa re an experienced Scotch conn...

View full details
Original price $1,025.00 - Original price $1,025.00
Original price
$1,025.00
$1,025.00 - $1,025.00
Current price $1,025.00
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price
$499.99
$499.99 - $499.99
Current price $499.99

The Macallan Concept Number 2 Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

DESCRIPTION Macallan Concept Number 2. The second release in Macallan's limited-edition Concept series, this Highland single malt brings together m...

View full details
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price
$499.99
$499.99 - $499.99
Current price $499.99
Original price $99.99
Original price $99.99 - Original price $99.99
Original price $99.99
Current price $75.99
$75.99 - $75.99
Current price $75.99

(Clearance) Singleton 12 Years Old 700ml Free 1 Nosing Glass & Pourer Giftset

The Singleton
in stock

Singleton of Dufftown 12 Years oldDESCRIPTION A relaunched Singleton, this time from Dufftown, to replace the now-defunct Singleton of Auchroisk. T...

View full details
Original price $99.99
Original price $99.99 - Original price $99.99
Original price $99.99
Current price $75.99
$75.99 - $75.99
Current price $75.99
Save 24% Save %
Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $223.00
$223.00 - $223.00
Current price $223.00

Aultmore 18 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 70cl With Gift Box

Aultmore
Only 4 left!

DESCRIPTION Aultmore 18 Years Old. Built in 1896, Aultmore distillery is located in the Speyside town of Keith. The majority of its production is u...

View full details
Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $223.00
$223.00 - $223.00
Current price $223.00
Save 44% Save %
Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $268.00
$268.00 - $268.00
Current price $268.00

Glenfarclas 18 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 1L (Discontinued - No Box)

Glenfarclas
Only 4 left!

DESCRIPTIONReleased initially for travel retail, Glenfarclas 18 Year Old is rich and full bodied with notes of dried fruit, fudge, honey and citrus...

View full details
Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $268.00
$268.00 - $268.00
Current price $268.00
Save 33% Save %
Original price $555.99
Original price $555.99 - Original price $555.99
Original price $555.99
Current price $450.00
$450.00 - $450.00
Current price $450.00

(Clearance) The Balvenie 21 Year Old Portwood Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl (Bottle Only, Label Tarnished)

The Balvenie
Only 3 left!

DESCRIPTION To create The Balvenie 21 Years old portwood, a marriage of rare Balvenie is transferred to port casks, or pipes, which have held fine ...

View full details
Original price $555.99
Original price $555.99 - Original price $555.99
Original price $555.99
Current price $450.00
$450.00 - $450.00
Current price $450.00
Save 19% Save %
Original price $170.00 - Original price $170.00
Original price $170.00
$170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00
700.0ml | $242.86 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) Meikle Toir The Chinquapin 5 Year Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48% 700ml with Gift Box

Meikle Toir
in stock

The Chinquapin OneComing in at 35 PPM, the whisky has a sweeter style of smoke character owing to the mainland peat from St. Fergus used to kiln th...

View full details
Original price $170.00 - Original price $170.00
Original price $170.00
$170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00
700.0ml | $242.86 / 1000ml
Original price $600.00 - Original price $600.00
Original price $600.00
$600.00
$600.00 - $600.00
Current price $600.00

The Glenallachie 18 Year Old Single Malt Whisky ABV 46% 70cl with Gift Box (With Billy Walker Signature on the bottle)

The GlenAllachie
Only 2 left!

A rich, robust whisky with layers of vanilla, butterscotch, spice, raisins, heather, cherries and honey. This 18-year-old Speyside single malt is o...

View full details
Original price $600.00 - Original price $600.00
Original price $600.00
$600.00
$600.00 - $600.00
Current price $600.00
Original price $400.00 - Original price $400.00
Original price $400.00
$400.00
$400.00 - $400.00
Current price $400.00

The Glenallachie 12 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 46%70cl with Gift Box (With Billy Walker Signature on the bottle)

The GlenAllachie
Only 2 left!

12 year old single malt Scotch whisky from GlenAllachie, released in mid-2018 following Billy Walker taking the reins of the distillery in 2017. Th...

View full details
Original price $400.00 - Original price $400.00
Original price $400.00
$400.00
$400.00 - $400.00
Current price $400.00
Original price $99.99
Original price $99.99 - Original price $99.99
Original price $99.99
Current price $86.99
$86.99 - $86.99
Current price $86.99

Cardhu 12 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl with Gift Box

Cardhu
Only 1 left!

This whisky comes from Cardhu, the first distillery to be officially pioneered by a woman, Helen Cunmming. Enticing and silky smooth, this is the q...

View full details
Original price $99.99
Original price $99.99 - Original price $99.99
Original price $99.99
Current price $86.99
$86.99 - $86.99
Current price $86.99
Save 13% Save %
Original price $424.99
Original price $424.99 - Original price $424.99
Original price $424.99
Current price $409.99
$409.99 - $409.99
Current price $409.99

The Balvenie 16 Year Old Triple Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl

The Balvenie
Only 1 left!

Balvenie 16 Years Triple Cask DESCRIPTION - TASTING NOTES  Nose; The nose starts off with delicate notes of honey, vanilla, and toffee. Very trea...

View full details
Original price $424.99
Original price $424.99 - Original price $424.99
Original price $424.99
Current price $409.99
$409.99 - $409.99
Current price $409.99
Save 4% Save %
Original price $200.00
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
Current price $139.99
$139.99 - $139.99
Current price $139.99

(Clearance) The Balvenie 12 Year Old - The Sweet Toast of American Oak Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl With Gift Box (Box / label may have yellowish spots, whisky is in good condition)

The Balvenie
in stock

DESCRIPTION Inspired to produce an even fruitier, sweeter Balvenie, Apprentice Malt Master Kelsey McKechnie had the bright idea to import Virgin O...

View full details
Original price $200.00
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
Current price $139.99
$139.99 - $139.99
Current price $139.99
Save 30% Save %
Original price $499.99
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price $499.99
Current price $319.99
$319.99 - $319.99
Current price $319.99

Glenfiddich 21 Year Old Reserva Rum Cask Finish Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl

Glenfiddich
Only 3 left!

DESCRIPTIONGlenfiddich 21 Years Old Reserva Rum Cask Finish. The return of the name Reserva to Glenfiddich's 21yo after a few years under different...

View full details
Original price $499.99
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price $499.99
Current price $319.99
$319.99 - $319.99
Current price $319.99
Save 36% Save %
Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $214.95
$214.95 - $214.95
Current price $214.95

Craigellachie 17 years old 70cl

Craigellachie
Only 5 left!

DESCRIPTION Craigellachie 17 years old  PRODUCT SUMMARY Volume 70cl. ABV 46% Type Single Malt Scotch Whisky Age 17 Box Yes  

Original price $399.99
Original price $399.99 - Original price $399.99
Original price $399.99
Current price $214.95
$214.95 - $214.95
Current price $214.95
Save 46% Save %
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$408.99
$408.99 - $408.99
Current price $408.99

(Clearance) The Macallan 12 Year Old Sherry Oak Discontinued Red Box (Label Tarnished) Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl with Gift Box

The Macallan
Only 1 left!

DESCRIPTION Macallan 12 Year Old Sherry Oak, Deliciously smooth, with rich dried fruits and sherry, balanced with woodsmoke and spice. Described by...

View full details
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$408.99
$408.99 - $408.99
Current price $408.99
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00

Speyside 15 (M) 15 Year Old 2009 1st Fill & 2nd Fill Oloroso Sherry Butts Signatory Vintage Small Batch Edition #19 Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48.2% 700ml

The Macallan
Only 4 left!

- ABV: 48.2%- Size: 70cl- Distilled on: 2009- Bottled on: 2025- Cask Type: 1st Fill & 2nd Fill Oloroso Sherry ButtsFirst-fill and refill oloros...

View full details
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie 9 Year Old 2014 Amontillado Sherry Series Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48% 700ml with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

9 year oldAmontilladoSherry Cask Finish Beginning its life as a Fino, Amontillado Sherry undergoes an additional maturation period withouta ‘flor’ ...

View full details
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml
Original price $340.00 - Original price $340.00
Original price $340.00
$340.00
$340.00 - $340.00
Current price $340.00
700.0ml | $485.71 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie Single Cask 2012 12 Year PX Hogshead #1029 Speyside Single Malt Scotch Whisky with Box ABV 58.3% 700ml

The GlenAllachie
Only 2 left!

This single cask expression has been selected from a 12 year old Pedro Ximinez Hogshead and has been presented at the natural strength of 58.3%. Th...

View full details
Original price $340.00 - Original price $340.00
Original price $340.00
$340.00
$340.00 - $340.00
Current price $340.00
700.0ml | $485.71 / 1000ml
Original price $158.00
Original price $158.00 - Original price $158.00
Original price $158.00
Current price $115.99
$115.99 - $115.99
Current price $115.99

The Glenlivet 12 year Double Oak 40% 1L (New Packaging)

The Glenlivet
Only 1 left!

Glenlivet 12 undergoes aging in a variety of wooden barrels, including American barrels, which provide it with fragrances of vanilla and a smooth a...

View full details
Original price $158.00
Original price $158.00 - Original price $158.00
Original price $158.00
Current price $115.99
$115.99 - $115.99
Current price $115.99
Save 27% Save %
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price $500.00
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00

The Glenallachie 10 Year Batch 9 Cask Strength ABV 58.1% 70cl with Gift Box (With Billy Walker Signature on the bottle)

The GlenAllachie
Only 2 left!

Since 2017 the Glenallachie distillery has been the playground of master distiller Billy Walker – a 50-year veteran in the Scotch whisky industry. ...

View full details
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price $500.00
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price $500.00
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00

The GlenAllachie 15 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 70cl with Gift Box (With Billy Walker Signature on the bottle)

The GlenAllachie
Only 2 left!

GlenAllachie 15 Year Old Single Malt Whisky with Box ABV 46% 700ml (With Billy Walker Signature on the bottle)A 2019 addition to the GlenAllachie c...

View full details
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price $500.00
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00
Original price $268.00 - Original price $268.00
Original price
$268.00
$268.00 - $268.00
Current price $268.00

The Macallan The Harmony Collection IV Vibrant Oak Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 44.2% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

The fourth release in the Harmony Collection has been created in collaboration with Cirque du Soleil to tell The Macallan’s oak story in an imagina...

View full details
Original price $268.00 - Original price $268.00
Original price
$268.00
$268.00 - $268.00
Current price $268.00
Original price $525.00 - Original price $525.00
Original price
$525.00
$525.00 - $525.00
Current price $525.00

The Macallan 18 Year Old Double Cask 2022 Release Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
Only 3 left!

The Macallan Double Cask 18 Years Old, 2022 Release, a perfectly balanced single malt whisky matured for 18 years in both American and European she...

View full details
Original price $525.00 - Original price $525.00
Original price
$525.00
$525.00 - $525.00
Current price $525.00
Original price $480.00
Original price $480.00 - Original price $480.00
Original price $480.00
Current price $320.00
$320.00 - $320.00
Current price $320.00

Tamdhu 18 Year Old ABV 46.8% 700ml

Tamdhu
Only 1 left!

Tamdhu only matures in the finest Oloroso Seasoned Sherry Casks sourced from Spain, so when a small selection of these fine casks came of age, the...

View full details
Original price $480.00
Original price $480.00 - Original price $480.00
Original price $480.00
Current price $320.00
$320.00 - $320.00
Current price $320.00
Save 33% Save %
Original price $199.99 - Original price $199.99
Original price
$199.99
$199.99 - $199.99
Current price $199.99

The Macallan Lumina Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 41.3% 70cl with Gift Box

The Macallan
Only 5 left!

DESCRIPTION Macallan Lumina. A delicious single malt from Macallan’s Quest Collection, Lumina is made up of whisky aged in European and American sh...

View full details
Original price $199.99 - Original price $199.99
Original price
$199.99
$199.99 - $199.99
Current price $199.99
Original price $108.00
Original price $108.00 - Original price $108.00
Original price $108.00
Current price $91.80
$91.80 - $91.80
Current price $91.80

The BenRiach The Original Ten Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 700ml with Gift Box

The BenRiach
Only 3 left!

BenRiach The Original TenTo craft the BenRiach The Original Ten, the spirit is three cask matured for at least ten years in bourbon barrels, sherry...

View full details
Original price $108.00
Original price $108.00 - Original price $108.00
Original price $108.00
Current price $91.80
$91.80 - $91.80
Current price $91.80
Save 15% Save %
Original price $227.99
Original price $227.99 - Original price $227.99
Original price $227.99
Current price $197.99
$197.99 - $197.99
Current price $197.99

Speyburn 18 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 700ml

Speyburn
Only 5 left!

Full-bodied indulgence with a charming, long finish.The influence of the American and Spanish oak casks after 18 years of maturing gives this skill...

View full details
Original price $227.99
Original price $227.99 - Original price $227.99
Original price $227.99
Current price $197.99
$197.99 - $197.99
Current price $197.99
Save 13% Save %
Original price $920.00 - Original price $920.00
Original price
$920.00
$920.00 - $920.00
Current price $920.00

The Macallan 18 Year Old Sherry Oak - 2021 Annual Release Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

Macallan 18 Year Old Sherry Oak 2021 Release It may be hard to imagine today, but for much of the 20th century, Macallan was primarily a constituen...

View full details
Original price $920.00 - Original price $920.00
Original price
$920.00
$920.00 - $920.00
Current price $920.00
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $141.99
$141.99 - $141.99
Current price $141.99

The Glenrothes Whisky Makers Cut Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48.8% 70cl With Gift Box

The Glenrothes
Only 2 left!

DESCRIPTION A cracking bottling from Glenrothes distillery, forming part of their heavily sherried Soleo range, which was first launched in Autumn ...

View full details
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $141.99
$141.99 - $141.99
Current price $141.99
Save 30% Save %
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$1,399.99
$1,399.99 - $1,399.99
Current price $1,399.99

(Flash Sale - 60% off at check out) The Macallan Edition No. 6 Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 48.6% 70cl With Gift Box

The Macallan
in stock

DESCRIPTIONMacallan Edition No.6 is inspired by the picturesque landscape that surrounds Macallan distillery. Matured in a combination of European ...

View full details
Original price $0.00 - Original price $0.00
Original price $0.00
$1,399.99
$1,399.99 - $1,399.99
Current price $1,399.99
Original price $634.99
Original price $634.99 - Original price $634.99
Original price $634.99
Current price $489.90
$489.90 - $489.90
Current price $489.90

Mortlach 20 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky 700ml

Mortlach
Only 3 left!

DESCRIPTIONThe oldest of three Mortlach single malts unveiled in mid-2018 (alongside the Mortlach 12 Year Old and Mortlach 16 Year Old), this expre...

View full details
Original price $634.99
Original price $634.99 - Original price $634.99
Original price $634.99
Current price $489.90
$489.90 - $489.90
Current price $489.90
Save 23% Save %
Original price $159.99
Original price $159.99 - Original price $159.99
Original price $159.99
Current price $132.95
$132.95 - $132.95
Current price $132.95

The Singleton 18 Years Old Single Malt Whisky ABV 40% 700ml

The Singleton
Only 5 left!

DESCRIPTIONA delicious 18 year old Speyside malt from the Dufftown distillery, the Singleton whisky exudes oodles of creamy, malty flavour, and it'...

View full details
Original price $159.99
Original price $159.99 - Original price $159.99
Original price $159.99
Current price $132.95
$132.95 - $132.95
Current price $132.95
Save 17% Save %
Original price $1,699.99
Original price $1,699.99 - Original price $1,699.99
Original price $1,699.99
Current price $998.90
$998.90 - $998.90
Current price $998.90

Glenfarclas 30 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 700ml with Gift Box

Glenfarclas
Only 4 left!

DESCRIPTION Glenfarclas 30 Years Old whisky, Superb single malt from the Glenfarclas distillery, aged for 30 years. Three decades of maturation ...

View full details
Original price $1,699.99
Original price $1,699.99 - Original price $1,699.99
Original price $1,699.99
Current price $998.90
$998.90 - $998.90
Current price $998.90
Save 41% Save %
Original price $89.99
Original price $89.99 - Original price $89.99
Original price $89.99
Current price $63.99
$63.99 - $63.99
Current price $63.99

The Singleton of Dufftown 12 Year Old Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 700ml + Singleton Cheeseboard

The Singleton
in stock

The Singleton of Dufftown is distilled in the Dufftown distillery in Speyside, the heart of malt whisky production in Scotland. Whisky has been dis...

View full details
Original price $89.99
Original price $89.99 - Original price $89.99
Original price $89.99
Current price $63.99
$63.99 - $63.99
Current price $63.99
Save 29% Save %
Original price $161.99
Original price $161.99 - Original price $161.99
Original price $161.99
Current price $126.99
$126.99 - $126.99
Current price $126.99

The Singleton of Dufftown 12 Year Old Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 700ml x 2 Bottles+ Free Singleton Glass x 2

The Singleton
in stock

A solide Speyside, this smooth, naturally rich Single Malt Scotch Whisky has sweet fruity notes and a lingering, pleasurable warmth. With sweetness...

View full details
Original price $161.99
Original price $161.99 - Original price $161.99
Original price $161.99
Current price $126.99
$126.99 - $126.99
Current price $126.99
Save 22% Save %
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $135.99
$135.99 - $135.99
Current price $135.99

Aberlour Casg Annamh Speyside Single Malt Scotch Whisky (Batch 5) ABV 48% 70cl With Gift Box

Aberlour
Only 4 left!

DESCRIPTIONAberlour Casg Annamh. A new sherry-led expression from Aberlour, Casg Annamh – Gaelic for 'rare cask' – isn't pulling any punches at 48%...

View full details
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $135.99
$135.99 - $135.99
Current price $135.99
Save 24% Save %