Skip to content
#1 Whisky, Wine & Spirits Online Store in Singapore, with Retail Shop / Bar. More than 50,000 5-Star reviews. Visit our SingPost Centre Shop / Bar to try before buying. Same Day Self Collection and Fast islandwide Delivery available.
#1 Whisky, Wine & Spirits Online Store in Singapore, with Retail Shop / Bar. More than 50,000 5-Star reviews. Visit our SingPost Centre Shop / Bar to try before buying. Same Day Self Collection and Fast islandwide Delivery available.

Single Malt Soctch Whisky

Original price $360.00 - Original price $360.00
Original price $360.00
$360.00
$360.00 - $360.00
Current price $360.00

(Halloween Sale - discount at check out) The Glenallachie 18 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 70cl with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

This opulent Single Malt Scotch whisky was patiently perfected in the finest oak casks for 18 long years. Silently slumbering in our on-site wareho...

View full details
Original price $360.00 - Original price $360.00
Original price $360.00
$360.00
$360.00 - $360.00
Current price $360.00
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $109.99
$109.99 - $109.99
Current price $109.99

(halloween 2026) Ardbeg Monster Of Smoke 3x 200ml (Gift Pack) (Ardbeg 5 ABV 47.4% & Ardbeg 10 ABV 46% & Ardbeg Ao ABV 46.6%)

Ardbeg
in stock

Containing a 20 cL bottle each of Ardbeg's iconic smoky single-malt whiskies, the Monsters of Smoke trio unleashes flavour in a big way. Each colle...

View full details
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $109.99
$109.99 - $109.99
Current price $109.99
Save 15% Save %
Original price $241.99
Original price $241.99 - Original price $241.99
Original price $241.99
Current price $193.99
$193.99 - $193.99
Current price $193.99

Glenmorangie 19 Year Highland Single Malt Scotch Whisky 700ml ABV 43%

Glenmorangie
Only 5 left!

AWARDS:IWSC 2020: 95ptsSFWSC 2020: GoldISC 2020: Double GoldTravel Retail Spirits Masters 2020: GoldWith its vibrant citrus notes and intense cream...

View full details
Original price $241.99
Original price $241.99 - Original price $241.99
Original price $241.99
Current price $193.99
$193.99 - $193.99
Current price $193.99
Save 20% Save %
Original price $1,110.99
Original price $1,110.99 - Original price $1,110.99
Original price $1,110.99
Current price $880.00
$880.00 - $880.00
Current price $880.00

Springbank 18 Years Old ABV 46% 700ml (Without Box) Vintage 2021

Springbank
Only 2 left!

DESCRIPTION Springbank 18 Years Old. The hugely popular Springbank 18 year old. The first edition of this was extremely popular, with more than a h...

View full details
Original price $1,110.99
Original price $1,110.99 - Original price $1,110.99
Original price $1,110.99
Current price $880.00
$880.00 - $880.00
Current price $880.00
Save 21% Save %
Original price $260.00
Original price $260.00 - Original price $260.00
Original price $260.00
Current price $218.00
$218.00 - $218.00
Current price $218.00

The Glendronach 12 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl x 2 Bottles with Gift Box

The GlenDronach
in stock

This superb richly sherried single malt is matured for at least 12 years in a combination of the finest Spanish Pedro Ximenez and Oloroso sherry ca...

View full details
Original price $260.00
Original price $260.00 - Original price $260.00
Original price $260.00
Current price $218.00
$218.00 - $218.00
Current price $218.00
Save 16% Save %
Original price $505.99
Original price $505.99 - Original price $505.99
Original price $505.99
Current price $353.99
$353.99 - $353.99
Current price $353.99

Glenfarclas 25 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 700ml

Glenfarclas
in stock

DESCRIPTIONGlenfarclas 25 Years Old, If you like sherried whisky, you will love this super 25 year old from Glenfarclas. It oozes noble blood and d...

View full details
Original price $505.99
Original price $505.99 - Original price $505.99
Original price $505.99
Current price $353.99
$353.99 - $353.99
Current price $353.99
Save 30% Save %
Original price $499.99
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price $499.99
Current price $369.99
$369.99 - $369.99
Current price $369.99

Talisker 18 Years Old Single Malt Scotch Whisky ABV 45.8% 70cl With Gift Box

Talisker
in stock

DESCRIPTIONTalisker 18 Year Old is a Single Malt Scotch Whisky from this Island distillery's core range. Aged for 18 years in the distillery's ware...

View full details
Original price $499.99
Original price $499.99 - Original price $499.99
Original price $499.99
Current price $369.99
$369.99 - $369.99
Current price $369.99
Save 26% Save %
Original price $121.99
Original price $121.99 - Original price $121.99
Original price $121.99
Current price $75.99
$75.99 - $75.99
Current price $75.99

Element Of Islay Peat Pure Islay Blended Malt Scotch Whisky ABV 45% 50cl With Gift Box

Element Of Islay
Only 5 left!

DESCRIPTIONWith the Elements of Islay range, Speciality Drinks exquisitely illustrate the gustative palette of Islay’s iconic distilleries. Seeing ...

View full details
Original price $121.99
Original price $121.99 - Original price $121.99
Original price $121.99
Current price $75.99
$75.99 - $75.99
Current price $75.99
Save 38% Save %
Original price $299.99
Original price $299.99 - Original price $299.99
Original price $299.99
Current price $249.99
$249.99 - $249.99
Current price $249.99

The Glendronach 15 Year Old Revival Highland Single Malt Scotch WhiskyABV 46% 70cl with Gift Box

The GlenDronach
Only 4 left!

DESCRIPTION The Revival has been revived! The GlenDronach's 15 Year Old Revival was a much-loved expression, though was sadly discontinued in 2015 ...

View full details
Original price $299.99
Original price $299.99 - Original price $299.99
Original price $299.99
Current price $249.99
$249.99 - $249.99
Current price $249.99
Save 17% Save %
Original price $999.99 - Original price $999.99
Original price $999.99
$999.99
$999.99 - $999.99
Current price $999.99

(Flash Sale - Buy 1 Free 1, pls add 2) The Glenlivet 16 Year Old Single Malt Scotch Whisky American Oak Barrel Single Cask Edition ABV 50.8% 700ml (The Whisky Shop Singapore Exclusive) Random Bottle Number

The Glenlivet
in stock

DESCRIPTIONGlenlivet 16 Years Old American Oak Barrel Single Cask EditionPRODUCT SUMMARY Volume 70cl ABV 50.8% Type Single Malt Whisky Age 1...

View full details
Original price $999.99 - Original price $999.99
Original price $999.99
$999.99
$999.99 - $999.99
Current price $999.99
Original price $210.99
Original price $210.99 - Original price $210.99
Original price $210.99
Current price $173.90
$173.90 - $173.90
Current price $173.90

Mortlach 16 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 43.4% 750ml

Mortlach
in stock

DESCRIPTIONPart of a trio of expressions announced in 2018 (which also included a 12 Year Old and a 20 Year Old), this 16 year old Mortlach single ...

View full details
Original price $210.99
Original price $210.99 - Original price $210.99
Original price $210.99
Current price $173.90
$173.90 - $173.90
Current price $173.90
Save 18% Save %
Original price $151.99
Original price $151.99 - Original price $151.99
Original price $151.99
Current price $93.00
$93.00 - $93.00
Current price $93.00

Port Askaig 8 Year Old Scotch Whisky ABV 45.8% 70cl With Gift Box

Port Askaig
in stock

DESCRIPTION Bottled by Speciality Drinks, Port Askaig 8 years old is the second permanent expression in the range after the Port Askaig 100 Proof...

View full details
Original price $151.99
Original price $151.99 - Original price $151.99
Original price $151.99
Current price $93.00
$93.00 - $93.00
Current price $93.00
Save 39% Save %
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $94.00
$94.00 - $94.00
Current price $94.00

Dalwhinnie 15 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky 75cl

Dalwhinnie
Only 1 left!

Dalwhinnie 15 Years Old A great malt which Jim Murray awarded 95 points in his whisky Bible, this is excellent value for money. The flavours are si...

View full details
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $94.00
$94.00 - $94.00
Current price $94.00
Save 28% Save %
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00

The Glenallachie 10 Year Old Batch 11 Cask Strength Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 59.4% 70cl with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

The Single Malt Scotch whisky was elevated through maturation in Pedro Ximénez, Oloroso, red wine and virgin oak casks. With a deep chestnut hue, a...

View full details
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00
Original price $212.99
Original price $212.99 - Original price $212.99
Original price $212.99
Current price $193.99
$193.99 - $193.99
Current price $193.99

The Balvenie 14 Year Old Peated Triple Cask Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48.3% 70cl With Gift Box

The Balvenie
Only 4 left!

  What You Will Get: 1 Bottle of Balvenie 14 Year Old Peated Triple Cask Volume: 700ml (70cl) Alcohol Percentage: 48.3% Type: Single Malt wh...

View full details
Original price $212.99
Original price $212.99 - Original price $212.99
Original price $212.99
Current price $193.99
$193.99 - $193.99
Current price $193.99
Save 9% Save %
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $109.99
$109.99 - $109.99
Current price $109.99

Glasgow 1770 The Original Fresh & Fruity Single Malt ABV 46% 700ml

Glasgow 1770
in stock

Glasgow 1770 Single Malt Scotch Whisky, The Original, is the whisky that started it all. Our inaugural expression, The Original is a fresh and frui...

View full details
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $109.99
$109.99 - $109.99
Current price $109.99
Save 46% Save %
Original price $175.99
Original price $175.99 - Original price $175.99
Original price $175.99
Current price $135.99
$135.99 - $135.99
Current price $135.99

Auchentoshan 18 Year Old Lowland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl (No Box)

Auchentoshan
Only 3 left!

Auchentoshan 18 Years Old whisky Triple distilled and matured in American bourbon oak for over eighteen years. The result: a refreshing Lowland sin...

View full details
Original price $175.99
Original price $175.99 - Original price $175.99
Original price $175.99
Current price $135.99
$135.99 - $135.99
Current price $135.99
Save 23% Save %
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie 9 Year Old 2014 Fino Sherry Series Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48% 700ml with Gift Box

The GlenAllachie
Only 3 left!

9 Year OldFinoSherry Cask Finish Known for its pale appearance and delicate flavour profile, Fino is the driest style of Sherry. It must be biologi...

View full details
Original price $200.00 - Original price $200.00
Original price $200.00
$200.00
$200.00 - $200.00
Current price $200.00
700.0ml | $285.71 / 1000ml
Original price $330.00 - Original price $330.00
Original price $330.00
$330.00
$330.00 - $330.00
Current price $330.00
700.0ml | $471.43 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie Sinteis Part II: 2015 Scottish Oak & Oloroso Cask Matured ABV 58.2% 700ml with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

‘Sinteis’ (pronounced sin-teesh) meaning ‘synthesis’ in Scottish Gaelic, embodies our cask creativity as we merge two bold yet complementary wood t...

View full details
Original price $330.00 - Original price $330.00
Original price $330.00
$330.00
$330.00 - $330.00
Current price $330.00
700.0ml | $471.43 / 1000ml
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $98.00
$98.00 - $98.00
Current price $98.00

Singleton 15 Years Single Malt Whisky 700ml Gift Set with 2 Glasses

The Singleton
in stock

Singleton 15 Years VAP Pack with 2 Glasses 700ml is a beautifully balanced single malt Scotch whisky, matured in a combination of European and Amer...

View full details
Original price $129.99
Original price $129.99 - Original price $129.99
Original price $129.99
Current price $98.00
$98.00 - $98.00
Current price $98.00
Save 25% Save %
Original price $141.99
Original price $141.99 - Original price $141.99
Original price $141.99
Current price $104.99
$104.99 - $104.99
Current price $104.99

Talisker Storm ABV 45.8% 700ml

Talisker
Only 4 left!

DESCRIPTION Talisker Storm. Released in early 2013, Talisker Storm has all the warm, smoky, peppery characteristics we all love in the standar...

View full details
Original price $141.99
Original price $141.99 - Original price $141.99
Original price $141.99
Current price $104.99
$104.99 - $104.99
Current price $104.99
Save 26% Save %
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00

(Halloween Sale - discount at check out) SpeyMhor 21 Year Old Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl With Gift Box

SpeyMhor
in stock

DESCRIPTION Speymhor 21 Year Old. All the magical qualities of Speyside Malts are found in the award-winning 21 Year Old Speymhor Single Mal...

View full details
Original price $500.00 - Original price $500.00
Original price
$500.00
$500.00 - $500.00
Current price $500.00
Original price $270.00 - Original price $270.00
Original price
$270.00
$270.00 - $270.00
Current price $270.00

(Halloween Sale - discount at check out) SpeyMhor 15 Year Old Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl With Gift Box

SpeyMhor
in stock

DESCRIPTION Speymhor 15 Year Old. Being distilled in the shadow of the British Isles highest mountain, gives this Single Malt the backbone and stre...

View full details
Original price $270.00 - Original price $270.00
Original price
$270.00
$270.00 - $270.00
Current price $270.00
Original price $149.99
Original price $149.99 - Original price $149.99
Original price $149.99
Current price $96.99
$96.99 - $96.99
Current price $96.99

Clynelish 14 years Single Malt Scotch Whisky 46% 700ml

Clynelish
in stock

Clynelish is the successor to the now-silent Brora, built opposite the original distillery and producing a top-quality rich, smoky dram. One of the...

View full details
Original price $149.99
Original price $149.99 - Original price $149.99
Original price $149.99
Current price $96.99
$96.99 - $96.99
Current price $96.99
Save 35% Save %
Original price $670.00 - Original price $670.00
Original price $670.00
$670.00
$670.00 - $670.00
Current price $670.00
700.0ml | $957.14 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie 17 Year Old Mizunara & Oloroso Cask Finish ABV 50% 700ml with Gift Box

The GlenAllachie
in stock

Master Distiller Billy Walker is celebrated for his peerless wood management capabilities. This flavourful single malt unites some of the most spec...

View full details
Original price $670.00 - Original price $670.00
Original price $670.00
$670.00
$670.00 - $670.00
Current price $670.00
700.0ml | $957.14 / 1000ml
Original price $159.99
Original price $159.99 - Original price $159.99
Original price $159.99
Current price $83.99
$83.99 - $83.99
Current price $83.99

(Clearance) The Singleton of Glendullan 12 Years old ABV 40% 1000ml (1L)

The Singleton
in stock

DESCRIPTIONSingleton of Glendullan 12 Years old. Our 12 year old single malt scotch whisky is matured in a high proportion of American oak casks wi...

View full details
Original price $159.99
Original price $159.99 - Original price $159.99
Original price $159.99
Current price $83.99
$83.99 - $83.99
Current price $83.99
Save 48% Save %
Original price $409.99
Original price $409.99 - Original price $409.99
Original price $409.99
Current price $328.00
$328.00 - $328.00
Current price $328.00

The Dalmore King Alexander lll (Year Of Dragon Festive Pack) Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl

The Dalmore
in stock

The Dalmore has been pioneering the art of cask curation for over 180 years, bringing together exquisite casks from the world’s finest bodegas and ...

View full details
Original price $409.99
Original price $409.99 - Original price $409.99
Original price $409.99
Current price $328.00
$328.00 - $328.00
Current price $328.00
Save 20% Save %
Original price $170.00 - Original price $170.00
Original price $170.00
$170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00
700.0ml | $242.86 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) Meikle Toir The Sherry One 5 Year Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 48% 700ml with Gift Box

Meikle Toir
in stock

The Sherry One 5 years oldMade using mainland peat from St. Fergus, the sweet phenolic content of the whisky amounts to 35 PPM. A lengthy fermentat...

View full details
Original price $170.00 - Original price $170.00
Original price $170.00
$170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00
700.0ml | $242.86 / 1000ml
Original price $360.00 - Original price $360.00
Original price $360.00
$360.00
$360.00 - $360.00
Current price $360.00
700.0ml | $514.29 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie Single Cask 2011 13 Year Oloroso & Hogshead #1950 Speyside Single Malt Scotch Whisky with Gift Box ABV 60.6% 700ml

The GlenAllachie
Only 5 left!

Glenallachie 2011 Cask #1950 Oloroso & Hogshead60.6% abv / 700mlA rare single cask release from GlenAllachie, this bottling spent its life in a...

View full details
Original price $360.00 - Original price $360.00
Original price $360.00
$360.00
$360.00 - $360.00
Current price $360.00
700.0ml | $514.29 / 1000ml
Original price $550.00
Original price $550.00 - Original price $550.00
Original price $550.00
Current price $439.99
$439.99 - $439.99
Current price $439.99

The Balvenie 17 Year Old Double Wood Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl With Gift Box (Discontinued product, box and label may not be perfect)

The Balvenie
in stock

(Discontinued product, box and label may not be perfect)DESCRIPTIONBalvenie 17 Year Double wood Malt Master David Stewart, who celebrated his 50th ...

View full details
Original price $550.00
Original price $550.00 - Original price $550.00
Original price $550.00
Current price $439.99
$439.99 - $439.99
Current price $439.99
Save 20% Save %
Original price $189.99
Original price $189.99 - Original price $189.99
Original price $189.99
Current price $104.99
$104.99 - $104.99
Current price $104.99

The Glenrothes 12 Year Old Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl With Gift Box

The Glenrothes
Only 4 left!

DESCRIPTIONThe Glenrothes 12 Year is billed as the classic “house” Glenrothes style, aged only in Sherry casks. Light aromas of banana and vanilla ...

View full details
Original price $189.99
Original price $189.99 - Original price $189.99
Original price $189.99
Current price $104.99
$104.99 - $104.99
Current price $104.99
Save 45% Save %
Original price $109.99
Original price $109.99 - Original price $109.99
Original price $109.99
Current price $91.99
$91.99 - $91.99
Current price $91.99

Benromach 10 Year Old Scotch Whisky ABV 43% 70cl With Gift Box

Benromach
Only 4 left!

DESCRIPTION Benromach 10 Years Old. A smart packaging job for this distillery-bottled expression of Benromach 10yo, which has been a big hit since ...

View full details
Original price $109.99
Original price $109.99 - Original price $109.99
Original price $109.99
Current price $91.99
$91.99 - $91.99
Current price $91.99
Save 16% Save %
Original price $71.27
Original price $71.27 - Original price $71.27
Original price $71.27
Current price $67.99
$67.99 - $67.99
Current price $67.99

Loch Lomond Original Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 700ml With Gift Box

Loch Lomond
in stock

Loch Lomond Original Single Malt Whisky Loch Lomond Original is an exceptionally smooth, full-bodied and easy drinking single malt Scotch whisky. M...

View full details
Original price $71.27
Original price $71.27 - Original price $71.27
Original price $71.27
Current price $67.99
$67.99 - $67.99
Current price $67.99
Save 5% Save %
Original price $111.99
Original price $111.99 - Original price $111.99
Original price $111.99
Current price $84.99
$84.99 - $84.99
Current price $84.99

Aberfeldy 12 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 700ml

Aberfeldy
Only 5 left!

Aberfeldy 12 is matured in a combination of Sherry, Bourbon, re-fill and re-char cask. It's a honeyed dram with notes of fruit, spices, lots of van...

View full details
Original price $111.99
Original price $111.99 - Original price $111.99
Original price $111.99
Current price $84.99
$84.99 - $84.99
Current price $84.99
Save 24% Save %
Original price $180.00 - Original price $180.00
Original price $180.00
$180.00
$180.00 - $180.00
Current price $180.00
700.0ml | $257.14 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) Meikle Toir The Original 5 Year Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky ABV 50% 700ml with Gift Box

Meikle Toir
in stock

The Original5 year old‘The Original’ is our classic single malt that truly champions our peated pursuit. Made with mainland peat from St. Fergus, t...

View full details
Original price $180.00 - Original price $180.00
Original price $180.00
$180.00
$180.00 - $180.00
Current price $180.00
700.0ml | $257.14 / 1000ml
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $123.99
$123.99 - $123.99
Current price $123.99

Glenfarclas 12 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 100cl (No Box)

Glenfarclas
in stock

DESCRIPTIONLots of sherry and fruit in this, Glenfarclas 12 years old was originally bottled for export and travel retail markets. In 2006, it was ...

View full details
Original price $179.99
Original price $179.99 - Original price $179.99
Original price $179.99
Current price $123.99
$123.99 - $123.99
Current price $123.99
Save 31% Save %
Original price $258.00 - Original price $258.00
Original price
$258.00
$258.00 - $258.00
Current price $258.00

The Macallan 15 Year Old Double Cask Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

The Macallan Double Cask 15 Years Old brings together the perfect harmony of sherry seasoned American and European oak casks, matured for a minimum...

View full details
Original price $258.00 - Original price $258.00
Original price
$258.00
$258.00 - $258.00
Current price $258.00
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $112.95
$112.95 - $112.95
Current price $112.95

Craigellachie 13 Year Speyside Single Malt Scotch Whisky 700ml ABV 46% (No Box)

Craigellachie
in stock

Craigellachie: old fashioned even in 1891Craigellachie 13 Year Old is adored for its oily, smoky, oak and pie flavour notes. This Scotch is careful...

View full details
Original price $202.99
Original price $202.99 - Original price $202.99
Original price $202.99
Current price $112.95
$112.95 - $112.95
Current price $112.95
Save 44% Save %
Original price $130.99
Original price $130.99 - Original price $130.99
Original price $130.99
Current price $77.95
$77.95 - $77.95
Current price $77.95

Auchentoshan American Oak Lowland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl With Gift Box

Auchentoshan
in stock

DESCRIPTIONAuchentoshan American Oak ages gracefully in first fill North American bourbon casks. The result: a smooth and complex Single Malt Scotc...

View full details
Original price $130.99
Original price $130.99 - Original price $130.99
Original price $130.99
Current price $77.95
$77.95 - $77.95
Current price $77.95
Save 40% Save %
Original price $220.00
Original price $220.00 - Original price $220.00
Original price $220.00
Current price $170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00

Bowmore 15 Year Sherry Oak Cask ABV 43% 700ml with Box

Bowmore
in stock

Matured for at least 15 years in European oak oloroso sherry casks and American oak ex-bourbon barrels, and finished in European oak oloroso sherry...

View full details
Original price $220.00
Original price $220.00 - Original price $220.00
Original price $220.00
Current price $170.00
$170.00 - $170.00
Current price $170.00
Save 23% Save %
Original price $128.28
Original price $128.28 - Original price $128.28
Original price $128.28
Current price $114.99
$114.99 - $114.99
Current price $114.99

Loch Lomond 14 Year Old Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 700ml With Gift Box

Loch Lomond
in stock

Loch Lomond 14 year old delivers a delightful fruit driven character, crafted using a combination of spirit from our innovative and unique Straight...

View full details
Original price $128.28
Original price $128.28 - Original price $128.28
Original price $128.28
Current price $114.99
$114.99 - $114.99
Current price $114.99
Save 10% Save %
Original price $158.99
Original price $158.99 - Original price $158.99
Original price $158.99
Current price $110.99
$110.99 - $110.99
Current price $110.99

AnCnoc 12 Year Old Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 40% 70cl With Gift Box

AnCnoc
in stock

DESCRIPTIONThe anCnoc 12 year old is renowned the world over. Known as a must-have in any whisky drinker’s collection, it’s light and yet complex. ...

View full details
Original price $158.99
Original price $158.99 - Original price $158.99
Original price $158.99
Current price $110.99
$110.99 - $110.99
Current price $110.99
Save 30% Save %
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00
700.0ml | $357.14 / 1000ml

(Halloween Sale - discount at check out) The GlenAllachie 10 Year Old Cask Strength Batch 12 Speyside Single Malt Scotch Whisky with Gift Box ABV 59.7% 700ml

The GlenAllachie
in stock

The GlenAllachie 10 Year Old Cask Strength Batch 12 is a highly-regarded, non-chill filtered Speyside single malt, bottled at a potent 59.7% ABV, s...

View full details
Original price $250.00 - Original price $250.00
Original price $250.00
$250.00
$250.00 - $250.00
Current price $250.00
700.0ml | $357.14 / 1000ml
Original price $108.00
Original price $108.00 - Original price $108.00
Original price $108.00
Current price $84.99
$84.99 - $84.99
Current price $84.99

Cragganmore 12 Years Old ABV 40% 750ml

Cragganmore
in stock

A sherried 12 year old single malt from Diageo’s Classic Malts range, this bottling from the Cragganmore distillery represents Speyside and proffer...

View full details
Original price $108.00
Original price $108.00 - Original price $108.00
Original price $108.00
Current price $84.99
$84.99 - $84.99
Current price $84.99
Save 21% Save %
Original price $209.99 - Original price $209.99
Original price
$209.99
$209.99 - $209.99
Current price $209.99

The Macallan A Night On Earth in Scotland Highland Single Malt Scotch Whisky ABV 43% 70cl with Gift Box

The Macallan
in stock

The Macallan A Night on EarthA limited edition single malt that tells a story of New Year in Scotland, reflecting the joy of celebrating special oc...

View full details
Original price $209.99 - Original price $209.99
Original price
$209.99
$209.99 - $209.99
Current price $209.99
Original price $109.99
Original price $109.99 - Original price $109.99
Original price $109.99
Current price $90.99
$90.99 - $90.99
Current price $90.99

Highland Park 12 Years Viking Honour

Highland Park
Only 4 left!

DESCRIPTION Highland Park 12 Year Old remains one of the gold- standard malts for other distillery bottlings to aspire to. With a delicious swee...

View full details
Original price $109.99
Original price $109.99 - Original price $109.99
Original price $109.99
Current price $90.99
$90.99 - $90.99
Current price $90.99
Save 17% Save %
Original price $156.99
Original price $156.99 - Original price $156.99
Original price $156.99
Current price $126.99
$126.99 - $126.99
Current price $126.99

Port Askaig 12 Year Old Autumn Edition Islay Single Malt Scotch Whisky ABV 45.8% 700ml

Port Askaig
in stock

This limited edition Port Askaig bottling is a tribute to the wonderful flavours of Islay, from a distillery on the north-east coast of Islay, clos...

View full details
Original price $156.99
Original price $156.99 - Original price $156.99
Original price $156.99
Current price $126.99
$126.99 - $126.99
Current price $126.99
Save 19% Save %
Original price $116.99
Original price $116.99 - Original price $116.99
Original price $116.99
Current price $96.99
$96.99 - $96.99
Current price $96.99

Kilchoman Machir Bay Islay Single Malt Scotch Whisky ABV 46% 70cl

Kilchoman
Only 3 left!

Kilchoman Machir Bay Whisky is a single malt full of character, characterised by notes of ash and smoke, candied citrus fruits, earth, malted barle...

View full details
Original price $116.99
Original price $116.99 - Original price $116.99
Original price $116.99
Current price $96.99
$96.99 - $96.99
Current price $96.99
Save 17% Save %